درباره مسکو

.

تصاویر شهر مسکو

سفر به مسکو

مسکو روی رودخانه‌ای به همین نام واقع شده است. شهری که به خوبی برای معماری‌های زیبا و منحصر به فرد تاریخی‌اش شناخته شده است. به راحتی می‌توان زیباترین کلیساهای جهان را اینجا پیدا کرد، کافی است نیم نگاهی به کلیسای زیبای سنت باسیل واقع در میدان سرخ بیاندازید تا به حقیقت گفته‌های ما پی ببرید. اما متاسفانه با شهری بسیار گران روبرو هستیم که زیر ساخت‌های خیلی خوبی برای گردشگری ندارد، که البته این مورد را می‌توان ضعف دولت این کشور به شمار آورد. با این وجود به قدری زیبایی در آن نهفته است که از مسافرت به این شهر لذت خاصی خواهیم برد.

اطلاعات ضروری

اختلاف ساعت با تهران: ۰۰:۳۰- زبان رسمی: روسی واحد پول رسمی: روبل (RUB) نرخ تبدیل ارز: ۱۰۰ روبل=۱.۵۲ دلار آمریکا فرودگاه: فرودگاه بین آلمللی شرمتیوو (SVO)-فرودگاه بین ‌المللی Domodedovo (DME)

مجموعه‌ی کرملین مسکو

گر زمانی به مسکو سفر کردید و از مجموعه‌ی کاخ های کرملین بازدید نکردید، باید بگوییم به هیچ وجه سفر شما کامل نشده است. کاخ کرملین، محور و اساس پایتخت روسیه یعنی مسکو محسوب می‌شود. این کاخ نماد و محلی است که دولت فعلی روسیه در آن زمام امور را به دست گرفته است، و همچنین یکی از مکان‌هایی است که بیشترین تعداد بازدید در این کشور را دارد. دیوار بنای مذکور در ابتدا به طور خالص به رنگ سفید بود. این مجموعه شامل کلیساهایی با معماری سنتی روسیه می‌شود. کاخ بزرگ کرملین خانه‌ی تزارهای روس بوده است اما تا کنون میزبان رییس جمهور روسیه نشده است. کاخ در سال ۱۸۴۹ ساخته شد و شامل حدود ۷۰۰ اتاق می‌شود، که تعدادی از آن‌ها مربوط به کاخ های قدیمی است. نکته‌ها: به صورت آنلاین بلیط رزرو کنید. هزینه‌ی بازدید از کل این مجموعه برای بزرگسالان ۳۵۰ روبل می‌شود. بانوان هنگام بازدید از کلیساهای این مجموعه باید با پوشش کامل وارد شوند. مراسم اسب سواری نگهبانان به طور منظم در این مجموعه برگزار شود. وبسایت رسمی کاخ را بررسی کنید و مطمئن شوید که تماشای آن را از دست نمی دهید.

میدان سرخ (Red Square)

میدان اصلی کشور روسیه که از نظر فنی قرمز نیست. ریشه‌ی نام Red اشاره به لغت زیبایی دارد. این نام در قرن ۱۷ میلادی به میدان اطلاق شد. میدان سرخ توسط کاخ کرملین، آرامگاه‌ها، موزه‌های تاریخی، مجموعه فروشگاهی GUM و کلیسای سنت باسیل احاطه شده است. این میدان را می‌توان در کنار کاخ کرملین نماد تمام روسیه دانست. پس اگر از کرملین بازدید کردید حتما دیدن این میدان را الویت بعدی خودتان قرار بدهید. نکته‌ها: در طول زمستان یک پیست اسکیت روی یخ در این میدان به وجود می‌آید

متروی مسکو

ایستگاه متروی مسکو از آن دست نقاط بی نظیر این شهر است که حتما باید ببینید. این مترو در سال ۲۰۱۵، جشن هشتادمین سالگرد تاسیس خود را شاهد بود. تاریخ تاسیس اولین خط این مترو به ۱۵ مه سال ۱۹۳۵ بر می‌گردد. به طور کلی این مکان را می‌شود یک موزه‌ی زیرزمینی به شمار آورد. فضای داخلی این ایستگاه در واقع به عنوان یک پناهگاه زیرمینی، و به منظور راحتی هرچه بیشتر پناه‌جویان ساخته شده است. پس بازدید از آن را به هیچ وجه از دست ندهید. نکته‌ها: صدای قطار‌ها ممکن است برای کودکان کمی نگران کننده باشد. سعی کنید در طول شلوغی صبح از ای نمکان بازدید نکنی

پارک هنر Muzeon

پارکی که در نزدیکی گالری Treatyakov و خانه‌ی مرکزی هنرمندان واقع شده است که برای مجموعه‌ مجسمه‌های اتحاد جماهیر شوروی مشهور است. قدم زدن در اطراف این آثار هنری حس مطلوبی به همراه دارد. در این پارک همچنین، تراس های چوبی زیبا برای نشستن، تعدادی کافه و یک غرفه‌ی طولانی رو باز وجود دارد که ارزش آن را دوچندان می کنند. هنرمندان مختلف در این غرفه آثار هنری خود را به فروش می‌رسانند. نکته‌ها: این پارک حدود ۵ دقیقه از سنترال پارک Gorkiy که یکی دیگر از نقاط زیبای مسکو است فاصله دارد.

کاخ ورزشی لوژنیکی (Luzhniki)

مجموعه‌ی ورزشی لوژنیکی در سمت مقابل پارک Gorkiy آنطرف رودخانه‌ی مسکو واقع در مکانی مملو از نقاط ورزشی (معروف‌ترین آن‌ها کاخ لوژنیکی) است. تاریخ این مکان به اتحاد جماهیر شوروی بر می‌گردد. خود معماری کاخ به تنهایی ارزش بازدید بالایی دارد. در میان همه‌ی این جاذبه‌ها و امکانات می توانید یک استخر روباز و زمین‌های تنیس را هم مشاهده کنید. اگر می خواهید حداقل نیمی از روز را سرگرم شوید، بازدید از این قصر ورزشی را از دست ندهید. نکته‌ها: پیشنهاد می کنیم یک دوچرخه اجاره کنید و در محیط به گشت و گذار بپردازید. هیچ نوع کافه‌ای در این مکان وجود ندارد، بنابراین از قبل مقداری خوراکی به همراه داشته باشید.

همین الان

تور خودتو بساز